Prantsusmaalt Jasmiin Üprausile EM-etapivõit

29.07.2024

Nädalavahetusel sõideti jettidel võidu Prantsusmaal, kus sõideti Euroopa meistrivõistluste II etapp ja Poolas kus toimus suurvõistlus Eurofinals 2024.

Alustame Prantsusmaast, kus SKI Ladies GP1 klassis on Euroopa meistritiitlile jahti pidamas Jasmiin Üpraus. Kui vabatreeningus näitas Üpraus kolmandat aega siis kvalifikatsioonis oli juba kiirus paigas ja pea kahesekundilise eduga võideti ajasõidu võit norralanna Benedicte Drange ja prantslanna Jessica Chavanne ees.

Jasmiin Vichy 2024Foto: Arek Rejs

Esimeses sõidust võttis Üpraus maksimumpunktid teiseks tulnud Drange ja kolmandaks tulnud itaallanna Naomi Benini ees. Teise sõidu võit läks Drangele, Üpraus teine ja kolmas oli Rootsi esindaja Sofie Borgström. Kolmandas otsustavas sõidus pani Üpraus oma tugevuse maksma ja võttis Drange ees sõiduvõidu. Kolmas oli Chavanne. Etapivõit läks Üprausile, teine koht kuulus Benedicte Drangele ja kolmas koht Naomi Beninile.

Ennem septembris Portugalis sõidetavat EM-sarja viimast etappi on Üpraus sarja üldliider 142 punktiga, teist kohta hoiab 138 punktiga Benedicte Drange ja kolmas koht kuulub hetkel 114 punktiga Sofie Borgstömile.

Kõik koos Vichy 2024Foto: Arek Rejs

Vichy EM-etapiga samal ajal sõideti Poolas suurvõistlus Euro Finals 2024. Kui võistlejate üldine arv oli kesine siis eestlasi oli osavõtmas lausa neliteist. Poodiumikohad võeti noorteklassis Junior Rec Lites kus esikohale tuli Katarina Sepp ja teiseks sõitis ennast Rihard Leinsalu.

Sepp Poola IJSBA 2024Foto: IJSBA

Meie jaoks tuntud kui SKI GP4 klassis tuli võitjaks Ander-Hubert Lauri. Runabout GP4 analoog klassis käis kõva võidusõit Henri Koppas ja Karl Kesküla vahel. Viimase sõidu võiduga võttis Koppas kokkuvõttes esikoha Kesküla ees. Koppas võttis võidu ja Expert Runabout 1100 klassis. SKI GP3 analoog klassis võtsid kaksikvõidu Ander-Hubert Lauri ja Marten Tiik. SKI Junior GP4 klassis läks üldvõit samuti Laurile. Runabout Ladies GP4 klassis võtsid Katarina Sepp ja Carmen Roosmaa vastavalt teise ja kolmanda koha.Veteranide Runabout Stock klassis tuli Margus Kesküla kolmandale kohale. Meie SKI GP2 klassis analoogis kuulus kolmas koht Karl Joosep Steinbergile.

Reinaas Poola IJSBA 2024Foto: IJSBA

Expert SKI GP klassis sai Mattias Reinaas teise ja Ander-Hubert Lauri kolmanda koha. Runabout GP2 analoog klassis sõitis Mattias Siimann välja teise koha. Expert SKI modified klassis tuli kaksikvõit Mattias Reinaasile ja Karl Joosep Steinbergile.

Loe veel Veemoto tegemistest

Arand F1 põhisõidus ei startinud

20.10.2024

Hiinas lõppes ringrajapaatide Formula 1 klassi Zhengzhou GP, mille võitjaks tuli Team Vietnami sõitja Jonas Andersson.

Loe edasi

Arandil F1 Zhengzhou GP vabatreeningutel tehnilised probleemid

17.10.2024

Täna sõideti ringrajapaatide Formula 1 MM-sarja Hiina Zhengzhou GP-l vabatreeningud.