Jetispordi juuniorite MM-ilt Ander-Hubert Laurile maailmameistritiitel ja Katarina Sepp hõbedal

24.07.2024

Ungaris Györi linnas sõideti meeletus kuumuses jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp ja juuniorite maailmameistrivõistlused klassidele SKI Junior GP3.3 ja Runabout Junior GP4. Palavust trotsides oli tiitlivõistlustest osa võtma tulnud rekordiline arv sportlasi. Eesti sportlasi oli võistlustulle minemas kokku seitse - juuniorite MM-il olid Runabout Junior GP4 klassis võistlustules Katarina Sepp ning Rihard Leinsalu ja SKI Junior GP3.3 klassis Ander-Hubert Lauri. Lauri võistles EM-i I etapi raames veel klassides SKI GP1 ja SKI GP4. Euroopa meistrivõistlustel etapil olid võistlustules  vennad Marlon ja Marten Tiik, Henri Koppas ja Jasmiin Üpraus.

Györ Katarina Sepp sõit 2024

Runabout Junior GP4 klassis läks kvalifikatsiooni võit leedukale Grantas Gurksnysele. Rihard Leinsalu oli viies ja ajasõidus tagasihoidliku aja sõitnud Katarina Sepp oli seitsmes. Esimesest sõidust sai Sepp 25 sekundilise karistuse sõiduvea eest ja lõppkohaks oli viies. Leinsalu lõpetas esimese sõidu
seitsmendana. Sõiduvõitjaks oli Gurksnys. Teises sõidus läks paremini ja Sepp noppis sõidust teise koha punktid. Leinsalu oli kuues. Viimase kolmanda sõidu võiduga kindlustas Grantas Gurksnys omale maailmameistritiitli. Katarina Sepp lõpetas sõidu teisena ja MM-i kokkuvõttes tähendas see hõbemedalit. Pronksmedal läks samuti Leetu Dovydas Kutrole. Rihard Leinsalu ületas viimases sõidus finišijoone neljandana ja võistluse kokkuvõttes saavutas tubli kuuenda koha.

Györ RB Junior GP4 poodium 2024

“Tihe konkurents rajal ja meie jaoks uskumatu kuumus väsitasid iga sõidu lõpuks ikka korralikult ära. Kitsas tehniline rada ei lasknud kordagi puhata
kuna koguaeg keegi hingas kuklasse. Eesti meeskonna tugi ja kaasaelamine kaldal andsid jõudu lõpuni võidelda ja endast maksimum anda.” oli Katarina oma tulemusega rahul.

Hubert Györ sõit 2024

SKI Junior GP3.3 klassi maailmameistrivõistlused on Ander-Hubert Laurile viimased juuniorite vanuseklassis. Ajasõidus kiirem olnud horvaat Dorijan Jakopanec oli kiire ka sõitudes, kuid viga teha ei tohtinud kuna Lauri oli tal kohe kannul. Esimesed kaks sõitu õnnestus Jakopanecil võita ja Lauri oli teine, kuid viimases kolmandas sõidus tegi horvaat tõsise sõiduvea ning Lauri oligi möödas. Viimasest sõidust võetud maksimumpunktid ja Jakopaneci viies koht tõstsid Ander-Hubert Lauri maailmameistriks. Dorijan Jakopanecile hõbemedal ja pronks läks Prantsusmaale Maxime Arthebisele.

Györ SKI Junior GP3.3 poodium

Ander-Hubert Lauri sõitis kaasa veel Euroopa meistrivõistluste I etapi raames klassides SKI GP4 ja SKI GP1. SKI GP4 klassis käis hoogne võistlus Belglase Yoni Hameliniga. Hamelin võitis kolmest sõidust kaks ja Lauri ühe ning etapivõit läks sellel korral Hamelinile. Laurile etapilt teine koht ning kolmas oli Jennifer Poret Prantsusmaalt.
Võimsaimas SKI GP1 klassis tuli ajasõidust Laurile 14. koht. Esimeses sõidus aga parandas Lauri oma positsiooni 11. kohale. Teisest motost tuli 16. koht ja viimases kolmandas sõidus oli Lauri 11. kohal. Etapi kokkuvõttes andis see tubli 12. koha. Prantslased võtsid etapilt kolmikvõidu - esikohal Morgan Poret, teine Valentin Dardillat ja kolmas Mickael Poret.

Györ RB GP4 poodium 2024

Runabout GP4 klassis tuli ajasõidu võitjaks Henri Koppas oma edestades suurimat konkurenti Petr Dryjaki Tsehhist poole sekundiga. Esimeses sõidust võttis Koppase ees võidu Dryjak. Teises sõidus aga pani Koppas oma oskused maksma ja võttis Dryjaki ees maksimumpunktid. Viimases kolmandas sõidust võttis Koppas kindla võidu hispaanlase Alejandro Prats Palau ning Petr Dryjaki ees ning kindlustas sellega omale etapivõidu. Etapi teine koht läks Petr Dryjakile ning kolmas oli Alejandro Prats Palau.

SKI GP3 klassis osalenud Marten Tiik tuli ajasõidus kaheksandaks. Esimeses sõidus tegi ta korraliku vigadeparanduse ning lõpetas neljandal kohal. Teisest sõidust tuli kuues koht ning kolmandast motost kaheteistkümnenda koha punktid. Etapivõit läks Yoni Hamelinile ja Tiik tuli etapi kokkuvõttes kuuendale kohale.

Györ SKI GP2 poodium 2024

Marlon Tiik sõitis kaasa kahes võistlusklassis. SKI GP2 klassis tuli Tiik ungarlase Csongor Jaszai ja hollandlase Hoeke Daani järel kolmandaks. Esimesest sõidust võttis võidu Daan, teine oli Jaszai ja Tiik oli kolmas. Teises sõidust võttis võidu Jaszai ning Daan oli teine ja Tiik kolmas. Viimases kolmandas sõidus võttis võidu jälle Daan kuid Tiik lõpetas sõidu kuuendana. Etapivõit läks Hoeke Daanile, teine koht Csongor Jaszaile ja Marlon Tiik tuli etapil kolmandaks.
SKI GP1 klassis tuli ajasõidust 17. koht. Esimese sõidu lõpetas Tiik 16. kohal, teisest sõidust tuli 15. koht ning viimases kolmandas motos oli Marlon 10. kohal. Etapi kokkuvõttes andis see viieteistkümnenda koha.

Györ SKI Ladies GP1 poodium 2024

Jasmiin Üpraus startis EM-etapil SKI Ladies GP1 klassis. Kvalifikatsioonist välja sõidetud kiireim aeg andis võimaluse valida parima stardikoht. Esimeses kahes sõidus ei suutnud konkurendid teda kätte saada ja mõlemast tulid maksimum punktid. Viimases kolmandas stardis tuli Üprausil stardisirgel kukkumine ja esimest ringi alustati võistlejate rivi lõpust. Sõidu jooksul suutis Üpraus tõusta kolmandaks, kuid sellest piisas et võtta napi ühepunktilise eduga etapivõit norralanna Benedicte Drange ees. Kolmanda koha etapilt võttis Sofie Borgstöm Rootsist.

Euroopa meistrivõistluste II etapp sõidetakse juba sellel nädalavahetusel Prantsusmaal.

Fotod: Arek Rejs

Loe veel Veemoto tegemistest

Viljandi järvel selgusid ringrajapaatide Eesti meistrid

28.08.2024

Üle kuue aasta sai Viljandi järvel kuulda jälle ringrajapaatide mootorite mürinat ja viidi läbi Eesti meistrivõistluste viimane kolmas etapp.

Loe edasi

Toilas pandi punkt jetispordi Eesti meistrivõistlustele

26.08.2024

Ida-Virumaal Toilas pandi punkt Eesti jetispordi võistlushooajale.

Loe edasi

Eesti veemoto juunioritele EM-ilt hõbe ja pronks

13.08.2024

Soomes Imatral selgitati möödunud nädalavahetusel Euroopa parimad piloodid ringrajapaatide juuniorite võistlusklassis GT-15.