Sharjah GP teine päev lõppenud

» Posted by on dets. 19, 2017 in UUDISED | Sharjah GP teine päev lõppenud kommenteerimine on välja lülitatud

Jetispordi MM-i Sharjah GP teine võistluspäev lõppenud. Klassis SKI GP1 võitis mõlemad sõidud austerlane Kevin Reiterer, teiseks tuli belglane Quinten Bossche. Esimese sõidu kolmas oli prantsuse võidusõitja Jeremy Poret ja teises sõidus norrakas Stijan Schjetlein. Eesti võistlejatest Marten Männi jetti vaevasid eilses ajasõidus tehnilised probleemid ja tänaseks stardikohaks oli 10 koht. Esimeses sõidus saavutas Marten 12 koha ja teises sõidus oli seitsmes. Markus Lutsokert tuli esimeses sõidus üle finishi joone 11 kohal ja teises sõidus saavutas 9 koha. MM-i üldedetabeli punktidega kindlustas Quinten Bossche omale peale teist sõitu SKI GP1 klassi hooaja 2017 maailmameistritiitli. Marten ja Markus on hetkel MM-i üldedetabelis vastavalt kuuendal ja seitsmendal kohal.

Võistlusklassis SKI Ladies GP1 kindlustas omale kahe võiduga maailmameistritiitli Emma-Nellie Orthendal Rootsist. MM-i üldedetabelis on hetkel punktidega teisel kohal prantslanna Estelle Poret ja kolmanda kohta hakkavad homme selgitama lätlanna Krista Uzare ja Venemaa litsentsiga võistlev Kylie Ellmers. Kätriin Nilbet jälitas tänasel võistlusel ebaõnn. I stardist sai Kätriin väga hea lähte ja kukkus esimesel ringil kolmandal kohal olles. Eelviimaselt kohalt uuesti liidreid jälitama hakates sõitis ta I sõidus välja kuuenda koha. Teises stardis sai Kätriin jälle hea lähte ja hoidis veel kaks ringi ennem lõppu kolmandat kohta, kuid tegi ühes pöördes väikese vea ja Krista Uzare pääses mööda. Kätriin sai uuesti liikuma, kuid mõned poid hiljem sõitis talle külge Estelle Poret tänu millele mõlemad võistlejad kukkusid vette ja Kätriini jet jäi põhi üleval ulpima. Lähemal olnud Estelle küll keeras Kätriini jeti õiget pidi aga selleks hetkeks kui ta minema pääses olid juba paljud konkurendid möödunud. Kätriin sõitis vapralt lõpuni ja tänu kahe konkurendi diskvalifitseerimisele sai ta teisest sõidust seitsmenda koha punktid. MM-i üldedetabelis on Kätriin hetkel kuuendal kohal ja viiendast kohast lahutab neliteist punkti.

Võistlusklassis Runabout GP1 näitas mõlemas sõidus oma ülemvõimu Kuveidi esindaja Yousef Al Abdulrazzaq, kes kahe sõidu võiduga kindlustas omale MM-tiitli. Edetabeli järgi teise ja kolmanda koha pärast hakkavad homme võidu sõitma Lars Sebastian Akerblom Rootsist ja James Bushell Inglismaalt. Anton Pankratov pidi startima täna eelviimaselt kohalt, kuna tehniliste probleemide tõttu eile ei saanud ajasõidus osaleda. Esimeses sõidus õnnestus Antonil tulla 13 kohale ja teises sõidus oli ta 11 kohal. MM-i üldedetabelis on hetkel Antonil 10 koha punktid aga kuuendat kuni kümnendat kohta lahutab ainult 12 punkti. Homses viimases sõidus on võimalus oma kohta parandada kõigil meie sõitjatel. Homne viimane võistlussõit algab Eesti aja järgi kell 13.00 ja seda on võimalik jälgida MM-sarja kodulehelt: www.aquabike.net/live või siis meie facebooki LEHELT.

Siin on siis MM-sarja edetabeli esikümne hetkeseis järjestuses SKI GP1, SKI Ladies GP1 ja Runabout GP1.