Sardiinias lõppes jetispordi Itaalia GP

» Posted by on juuni 2, 2019 in UUDISED | Sardiinias lõppes jetispordi Itaalia GP kommenteerimine on välja lülitatud

Täna tõmmati joon alla jetispordi Itaalia Grand Prixile.

Kolmel päeval oli võimalik näha maailmaklassi võidusõitu kokku seitsmes masinaklassis. Eestit oli esindamas kaheksa sõitjat ja osaleti kokku kuues võistlusklassis.

Eestlaste jaoks kujunes kõige põnevamaks klassiks MM-sarja võimsaimate jettidega sõidetav Runabout GP1 klass. Meie ainus sõitja selles klassis Anton Pankratov andis kõva lahingu maailma tippude vastu ja saavutas esimeses sõidus neljanda koha ja teises sõidus oli viies. Antonil oli poolaka Wisniewskiga teise sõidu lõppedes võrdsed punktid aga kuna ta oli teises sõidus Antonist eespool läks etapi kolmas koht talle. Mõlemad sõidud võitis Yousef Al Abdullrazzaq Kuveidist ja teiseks tuli Marcus Jorgensen Taanist. MM-sarja kokkuvõttes on Anton viiendal kohal.

Runabout GP4 klassis saavutas Mattias Siimann neljanda koha. Teises sõidus käis kuni viimase ringini võistlus medali eest aga sellel aastal pidi Mattias hispaanlasele Juan Carlos Martin Palaule alla vanduma. MM-tiitel läks Saksamaale Philip Salobirile, hõbe Alejandro Artinanole Hispaaniast. Mattiasele jätkub hooaeg EM-sarjaga Ungaris, kus ta hetkel on liider.

SKI GP3 klassis startinud Mattias Reinaas sai esimeses sõidus kolmanda koha ja teise katkestas mootori purunemise tõttu. Kolmandaks sõiduks sai Mattias kasutada teist jetti aga sõidus tuli kukkumine, mis langetas ta kokkuvõttes seitsmendaks. Mattiasele MM-ilt kokkuvõttes üheksas koht.

SKI GP2 klassis osalev vanameister Egon Üpraus sõitis stabiilselt läbi kõik sõidud ja kokkuvõttes saavutas MM-il seitsmenda koha.

SKI Ladies GP1 klassis ei olnud sellel võistlusel meie tüdrukutel õnne. Kätriin Nilbe on juba teist võistlust järjest otsimas viga oma jeti mootorist aga seni ei ole olnud võimalik seda tuvastada. Kokkuvõttes Kätriinile etapilt 14. koht. Elina Kaarneem sõitis oma sõidud läbi stabiilselt ja sai etapilt 13. koha. Ennem Itaalia GP-d MM-sarja kolmandat kohta hoidnud Jasmiin Üprausil oli teises sõidus katkestamine, kuna aku lõpetas töötamise ning kolmandas sõidus määrati talle segastel asjaoludel karistus, mis kukutas ta etapil kokkuvõtte kaheksandaks. MM-sarja üldtabelis on Jasmiin nüüd neljandal kohal.

SKI GP1 klassis ei olnud õnne ka Markus Lutsokerdil ega Marten Männi. Marten viimasesse sõitu ei pääsenudki, kuna eilses esimeses sõidus sai ta jalg viga ja ei lasknud enam sõitma minna. Markusel ebaõnnestusid esimesed stardid aga viimases sõidus sai viga Markuse jeti põhi ning ta suutis 11. kohal sõidu lõpetada. Kokkuvõttes Markusele etapilt üheksas koht.

Itaalia GP raames toimus ka paralleelslaalomi MM-i teine ja viimane etapp, kus Jasmiin võttis naiste arvestuses teise koha ja Markus oli SKI GP1 arvestuses kolmas. Kokkuvõttes sai Jasmiin paralleelslaalomi MM-ilt hõbemedali.

MM-sarja järgmine etapp toimub oktoobris Hiinas.

Anton Pankratov Runabout GP1

peliculas de comedia