Mattiased võtsid jetispordi EM-ilt etapivõidud

» Posted by on mai 5, 2019 in UUDISED | Mattiased võtsid jetispordi EM-ilt etapivõidud kommenteerimine on välja lülitatud

Täna tõmmati joon alla Portugalis Penafielis jetispordi Euroopa meistrivõistluste esimesele etapile. Kokku sõidetakse EM-sarjas kolm etappi mille kokkuvõttes selguvad meistrid. Penafielis on Euroopa meistrivõistlused toimumas kolmandat korda ja võistlejad hindavad seda rada väga tehnilisena, kus väga palju möödasõidu võimalusi ei ole ja mängu tulevad sõitjate oskused. Reedel alustati treeningute ja ajasõitudega ning laupäeva toimus kaks esimest starti ja pühapäeval viimane sõit. Eesti võistlejaid oli EM-ist osa võtmas üheksa. Kokku võideti pjedestaali kohad viies kategoorias.

Väga head sõitu näitasid meie mõlemad juuniorid.
Ander-Hubert Lauri võitis SKI Junior GP3.2 esimesed kaks sõitu suure eduga, kuid kolmandas tuli kukkumine esikohalt ning kokkuvõttes etapilt teine koht. Huberti sõnul töötas tehnika hästi ja tunne oli hea aga kolmandas sõidus tehtud sõiduviga paiskas ta jetist nii kaugele, et uuesti peale saamiseks oli vaja rajakohtuniku abi aga see võttis väga palju aega. Kaks etappi on veel ees ja võimalus tiitli eest võidelda on endiselt olemas.

Mattias Reinaas alustas võistlus SKI Junior GP3.3 klassis esimeses sõidus kolmanda kohaga. Tehti korrektuurid ja teises sõidus tuli juba esikoht. Kolmandasse sõitu mindi teadmisega, et etapi võiduks on vaja sõit võita. Plaan õnnestus ja Mattias teenis kolmanda sõidu võidu ja kokkuvõttes ühepunktise eduga etapivõidu soomlase Severi Saloneni ees.

Runabout GP4 klassis tuli Mattias Siimannile etapivõit. Esimene sõit algas massilise valestardiga aga sõitu ei peatatud ja Mattias alustas sõitu võistlejate rivi lõpust. Möödudes iga ringiga järjest konkurentidest toimus ühes pöördes kokkupõrge       ning Mattiase jett lendas tagurpidi ja ta jäi selle alla. Õnneks sai ta kiirelt välja ja keeras jeti õigetpidi ning alustas uuesti konkurentide jälitamist. Kokkuvõttes sõidust kolmas koht. Teine sõidus sai Mattias hea lähte ja juhtis sõitu algusest lõpuni. Ennem kolmandat sõitu oli reaalne võimalus etapivõit saavutada kolmel sportlasel, kõik pidi otsustama finisheerimise järjestus. Mattias tuli kolmandas sõidus teiseks ja sellest piisas etapivõidu saavutamiseks. Mattiase sõnul oli tehnika kogu võistluse väga kiire ja endal jõudu sõita jäi veel ülegi aga kukkumine tegi võidu palju keerulisemaks. Ma ise arvan et tulin selle apsakaga hästi toime ja võistlus sai ilusti jätkuda.

SKI GP2 klassis näitas esimeses stardis supersõitu Jasmiin Üpraus, kes asus sõitu juhtima kohe algusest ja võitis selle kindlalt. Teises sõidus juhtis Jasmiin kuni kuuenda ringini, kui tema jeti impellerist käis midagi läbi ja Jasmiin pidi katkestama. Kolmandas sõidus enam nii hästi ei läinud ja kokkuvõttes tuli etapilt kuues koht. Jasmiin võttis sõidu kokku järgmiselt “Sõidud olid põnevad ja meestega võistlemine pakkus pinget. Esimene sõit aga näitas, et ma olen selles meeste klassis väga konkurentsivõimeline, kuid kahjuks jäi tulemus toomata teise sõidu tehniliserikke tõttu, mis mõjutas ka kolmanda sõidu tulemust.”

SKI Veteran GP1 klassis saavutas Egon Üpraus etapilt II koha, olles kõikides sõitudes teine, lätlase Janis Uzarsi järel. “Meie klassis olid vanad kõvad tegijad ning põnevust jagus! Esikohta veel püüda ei õnnestunud aga 2 etappi on veel ees!” rääkis Egon peale võistlust.

SKI Ladies GP1 klassis võitis kõik kolm sõitu rootslanna Emma-Nellie Ortendahl ja tuli etapivõitjaks. Teise koha nimel käis tihe rebimine rootslanna Jonna Borgströmi ja Jasmiin Üprausi vahel. Kahe punktise vahega tuli selle korral Jonna teiseks ja Jasmiinile etapilt kolmas koht. “Hooaeg sai avatud kindla ja hea sõiduga! Hoog kasvas iga sõiduga ja ettevalmistus MMiks on tehtud! Kuna tegu oli väga tehnilise ja kitsa rajaga siis oli möödumisi keeruline sooritada ja stardi järjekord mängis olulist rolli. Kokkuvõttes jäin ma väga rahule ja sain kindlustunde hooajaalguseks!” kommenteeris Jasmiin nädalavahetust. Teise eestlannana osales etapil Kätriin Nilbe kellel varjutasid erinevad probleemid esimest etappi, kokkuvõttes Kätriinile etapilt üheksas koht.

SKI GP1 klassis oli Portugali etapil võitmatu Kevin Reiterer Austriast võites kõik kolm sõitu suure ülekaaluga. Teiseks tuli Lukas Binar Tsehhist ja kolmas oli Stian Schjetlein Norrast. Eesti sõitjad Marten Männi ja Markus Lutsokert olid vastavalt viies ja kuues.
Marten Männi võttis võistluse kokku järgmiselt “Hea võistlus järgmist nädalat silmas pidades. Testisime erinevaid jette ja saime tehnika koha pealt parema aimduse. Tulemus oleks võinud parem olla aga oleme õiges kohas.”

“Üldpildis sujus kõik hästi. Küünarnukk tekitas pisut muresid vana vigastuse tõttu, jett töötas hästi ja sõidud olid põnevad. Hetkel küll olen pisut roostes ja ruumi parandusteks on palju. Kevin oli terve nädalavahetuse kõigist üle ja poodium jäi veel kaugele aga sellel hooajal proovime ka talle ja teistele esiotsa sõitjatele hakata peavalu tekitama.” rääkis Markus Lutsokert peale sõitu.

peliculas de comedia