Mattias Siimann hoiab jetispordi MM-il kolmandat kohta

» Posted by on juuni 2, 2018 in UUDISED | Mattias Siimann hoiab jetispordi MM-il kolmandat kohta kommenteerimine on välja lülitatud

Itaalias Sardiinias sõideti täna jetispordi MM-i esimesed stardid.

Esimesena astus võistlustulle noor 15 aastane võidusõitja Mattias Siimann. Täiskasvanute klassis Runabout GP4 osaleb Mattias tiitlivõistlustel esimest korda. Ajasõidus sai Mattias kolmanda aja, mis tähendas head stardikohta. Kuid hommikusel võistlejate koosolekul muudeti paigalt start ära lendstardiks, millega Mattiasel siiani kogemused puudusid. Peale stardisignaali andmist väljus Mattias esimesest pöördepoist üheksandana ja hakkas konkurente jälitama. Esimese sõidu lõpuks oli Mattias ennast sõitnud neljandaks, millega võis väga rahule jääda. Teises sõidus sai Mattias parema stardi ja alustas konkurentide jälitamist viiendalt kohalt. Poole võistlussõidu pealt oli ta juba kolmas ning seda kohta hoidis ta kuni lõpuni. Mõlema sõidu kiireima ringi sõitis Mattias, olle konkurentidest ees mitme sekundiga. Mattiase sõnul oleks võinud 15 minuti asemel sõit kesta 20 minutit siis oleks jõudnud veel oma kohta parandada. Homme jääb Mattiase klassis sõita veel üks sõit, kus selgub MM-i esikolmik.

SKI GP2 klassis oma MM-debüüdi teinud Henry Kiisa lõpetas mõlemas võistlussõidus viieteistkümnenda kohaga. Henry sõnul konkurendid on tugevad aga kogemus mille saab tiitlivõistlusel parimatega koos sõites on hindamatu.

SKI Ladies GP1 klassis, kus sõidetakse MM-sarja II etappi tuli Kätriin Nilbe neljandaks. Samas klassis osalev Jasmiin Üpraustegi läbi kukkumise ja sai kirja kümnenda koha sõidust. Homme sõidetakse naistel teine start.

MM-sarja SKI GP1 klassis oli stardis korraga 28 sportlast. MM-sarjas ajaloos ei ole korraga nii väiksel rajal nii palju sportlasi startinud. Eestlastest tegid Markus Lutsokert ja Marten Männi tubli tööd ning Markus lõpetas kaheksandal kohal ja Marten oli kümnes. SKI GP1 klassis sõidetakse homme teine võistlusstart.

Võistluse kiireimas Runabout GP1 klassis startinud Anton Pankratov sai stardist hästi minema ja oli esimesel ringil kaheteistkümnes, kuid siis hakkas tehnika tõrkuma ja peale neljandat ringi pidi Anton katkestama. Homme toimub teine võistlussõit.

UIM-ABP Aquabike Class Pro World Championship – Olbia Italy , June 1th to 3th 2018