Kuveidis algas jetispordi MM-sari

» Posted by on veebr. 14, 2020 in UUDISED | Kuveidis algas jetispordi MM-sari kommenteerimine on välja lülitatud

Jetispordi hooaeg sai avalöögi Kuveidis, kus sõidetakse MM-sarja I etapp. Esmakordselt Kuveidis korraldatava etapi tingimused olid paljudele sportlastele üllatavad. Põhjamaadest kohale sõitnud sportlased said rahulikult oma sulejoped selga ja sallid kaela jätta. Esimestel päevadel jäi temperatuur alla 10 kraadi ja öösiti langes isegi alla nelja. Veetemperatuur õnneks nii madalale ei lange ja sõita saab.

GP1 masinaklasside avaetapist on osa võtmas üle kuuekümne sportlase ja esindatud on Kuveidis 22 riiki. Eesti sportlasi on Kuveidi GPl osalemas kaks – möödunud hooaja SKI Ladies GP1 klassi Euroopa meister Jasmiin Üpraus ja SKI GP1 klassi möödunud hooaja Euroopa meistrivõistluste pronksmedali omanik Markus Lutsokert. Tänasel esimesel võistluspäeval sõideti vabatreeningud ja ajasõidud.

Jasmiin Üpraus Kuveidi GPl

SKI Ladies GP1 klassis näitas Jasmiin vabatreeningul teist aega, jäädes alla ainult möödunud hooaja maailmameistrile Emma-Nellie Ortendahlile Rootsist. Ajasõitude esimene ring, kust 10 paremat pääsevad edasi teise kvalifikatsiooni õnnestus Jasmiinil hästi ja kolmanda ajaga jäi vahe Emma-Nelliega isegi väiksem kui ajatreeningul. Teises kvalifikatsioonis aga Jasmiinil nii hästi ei läinud. Kõvasti oli tegemist, et leida ruumi “puhta ringi” sõitmiseks ja mõni oma apsakas tuli ka sisse. Ajasõidu kokkuvõttes stardib Jasmiin homsesse esimesse sõitu neljandalt positsioonilt. “Jetiga on veel vaja tööd teha, et saaks korralikult seaded paika. Loodetavasti saame homseks juba palju tehtud ja kindlamalt sõitma” võttis Jasmiin esimese võistluspäeva kokku.

Markus Jasmiini jetiga ajasõidus

Markusel oli aga SKI GP1 klassis esimene päeva palju sündmusterohkem. Kui möödunud hooaja viimasel etapil vedas tehnika alt ja sõita ei saanud siis selleks etapiks saadeti Eestist kohale uus mootor, mis tuli siis päev ennem võistluse algust ära vahetada. Kolmapäeval saadi mootorile hääled sisse aga veepeale enam testima ei jõudnud. Vahetult ennem ajasõite toimunud vabatreeningul aga selgus, et mootor sureb välja. Mehaanikud püüdsid küll kiirelt viga leida, mis aga ei õnnestunud. Kvalifikatsiooniks aitas Markust Jasmiini meeskond ja Markus sai Jasmiini jetiga kvalifikatsioonist aja kirja. Vaid napi 0,15 sekundiga jäi Markus teisest kvalifikatsioonist välja, aga eesmärk saada homseks stardikoht oli täidetud.
Peale kvalifikatsioone sai korda ka Markuse enda võistlusjeti ja homme saab ta starti minna juba oma masinaga.
“Ei teagi täpselt, mis seal oli. Vahetasime igaks juhuks terve grupi osasid välja ja eks hilisem uurimine näitab, mis neist ei töötanud.” rääkis Markus õhtul.

Homsel sõbrapäeval sõidetakse jetispordi Kuveidi GPl kaks sõitu ja laupäeval viimane kolmas.
Sõitude esimene voor algab Eesti aja järgi kell 10.00 ja teine voor algab kell 13.00.

Otseülekannet saab näha: https://www.aquabike.net/live või siis Facebooki lehel https://www.facebook.com/aquabike

peliculas de comedia