Jetispordi MM-sarja ajasõidus näitasid eestlased häid tulemusi

» Posted by on mai 10, 2019 in UUDISED | Jetispordi MM-sarja ajasõidus näitasid eestlased häid tulemusi kommenteerimine on välja lülitatud

Portugalis Euroopa aasta spordilinnas Portimaos kogunesid 28 riigi sportlased osalemaks jetispordi MM-sarja I etapil ja juuniorite MM-il. Eesti jetisporti on Portugalis esindamas kaheksa sportlast. MM-sarjas klassis SKI GP1 sõidavad Marten Männi ja Markus Lutsokert. SKI Ladies GP1 klassis on Eesti esindatud kolme sportlasega möödunud hooaja MM-sarja pronksmedali omanik Jasmiin Üpraus, Kätriin Nilbe ja oma MM-debüüti tegev Elina Kaarneem. Runabout GP1 klassis võtab osa Anton Pankratov. Juuniorite MM-i klassis SKI Junior GP3.2 (10-12 aastased) on tiitlit kaitsmas Ander-Hubert Lauri ja SKI Junior GP3.3 (13-15 aastased) klassis kaitseb tiitlit Mattias Reinaas.

Täna sõideti vabatreeningud ja toimusid ajasõidud mille järgi määratakse homsed stardikohad.

Kõige põnevamaks kujunes SKI GP1 klassi ajasõit, kus esimeses kvalifikatsioonis tuli Marten Männi kolmandaks kaotades liidrile Kevin Reitererile Austriast 3.29 sekundit. Teises kvalifikatsioonis, kuhu pääses edasi 10 parimat tuli Kevin Reiterer esimeselt ringilt ja pani põhjaks liidriaja mille mõnikümmend sekundit hiljem sõitis Marten Männi üle 0,1 sekundiga. Terve 10 minutilise kvalifikatsiooni proovis Reiterer oma aega parandada aga tulutult. Ajasõidu viimastel sekunditel veel kord rajale startinud Reiterer läks uuesti üritama ja sõitis Marteni aja üle 0,02 sekundiga. Homme saab parima stardipositsiooni valida Reiterer aga supersõitu teinud Männi on esimese eestlasena SKI GP1 klassis nii kõrgel positsioonil ajasõidus. „Selline vahe jääb alati kripeldama aga mis teha, andsin endast parima ja kõik toimis. Punkte jagatakse homme, täna suutsime näidata et kiirus esiotsas sõita on olemas. Magama lähen hea enesetundega.“ rääkis Marten peale ajasõitu. Markus Lutsokert tuli ajasõidus seitsmendale kohale.

SKI Ladies GP1 klassis oli ka ajasõit täis põnevust, kus käis tihe võistlus Jasmiin Üprause ja mitmekordse maailmameistri rootslanna Emma-Nellie Ortendahli vahel. Jasmiin läks kohe alguses ajasõidu liidriks ja Emma-Nellie nägi mitmeid ringe vaeva, et Jasmiini tulemus üle sõita. Lõpuks saavutas rootslanna parema aja aga ainult 0,3 sekundiga parema kui Jasmiinil. „Sõit oli hea ja juba trenniajad olid kiired. 2. koht ajasõidus oli väga napp, mis tähendab et võitlus esikohale tuleb tihe ja põnev!“ võttis Jasmiin ajasõidu kokku. Kätriin Nilbe oli ajasõidus kaheteistkümnes ja MM-debüüti tegev Elina Kaarneem neljateistkümnes.

Runabout GP1 klassis osalev Anton Pankratov oli eelmisel nädalavahetusel toimunud EM-etapil hädas tehnikaga ja ei olnud ka tänastel treeningutel kotermann veel mootorist välja läinud. Ajasõiduks sai Anton jeti uuesti tööle ja ajasõidust talle viieteistkümnes koht.

SKI Junior GP3.2 klassis ei olnud täna ajasõidus vastast Ander-Hubert Laurile, kes suutis lähima konkurendiga sõita sisse pea kuue sekundilise vahe. Teise aja saavutas Rashed Taher Araabia Ühendemiraatidest ja kolmas oli Manuel Leite Portugalist.

SKI Junior GP3.3 klassis käis ajasõidus tihe sõit tiitlit kaitsva Mattias Reinaasi ja norralase Theodor Lisbethi vahel. Lõpuks pidi Reinaas tunnistama norraka paremust ja saab homme teise stardikoha. Kolmandaks sõitis ennast Severi Salonen Soomest.

Homme sõidetakse MM-etapi kaks esimest sõitu ja pühapäeval kolmas.

UIM-ABP AQUABIKE CLASS PRO CIRCUIT – GRAND PRIX of PORTUGAL, Portimão, Portugal, May 10-12 2019, Photo: Arek Rejs – Free editorial use only

peliculas de comedia