Jetispordi Itaalia Grand Prixil sõideti esimesed sõidud

» Posted by on juuni 1, 2019 in UUDISED | Jetispordi Itaalia Grand Prixil sõideti esimesed sõidud kommenteerimine on välja lülitatud

Päeva esimene start oli klassis SKI GP3, kus meie sõitjatest osales Mattias Reinaas. Stardist sai Mattias hea lähte ning lõpetas esimese sõidu kolmandana. Teises sõidus enam nii hästi ei läinud, esimesel ringil pidi Mattias kolmandalt kohalt katkestama mootori kokkujooksmise tõttu. Tänase seisuga veel ei tea, kas Mattias homsesse starti saab minna. Hetkel on ta kahe sõidu kokkuvõttes 11. kohal.

Järgmisena oli stardis Runabout GP4, kus meie au on kaitsmas Mattias Siimann. Mattiasel esimene start ebaõnnestus ja ta hakkas konkurente püüdma sõitjate rivi keskpaigast. Esimesest sõidust tuli Mattiasele viies koht. Teine start oli juba parem ja esimese ringi lõpus oli ta neljandal kohal. Sõidu jooksul Mattiase koht paranes ühe võrra ja kokkuvõttes hoiab ta ennem homset viimast sõitu kolmandat kohta.

SKI GP2 klassis osalev vanameister Egon Üpraus sõitis läbi mõlemad sõidud ja kokkuvõttes asub ta hetkel kuuendal kohal.

SKI Ladies GP1 klassis oli Eesti tüdrukuid stardis lausa kolm. Möödunud etapi kolmandana lõpetanud Jasmiin Üpraus, Kätriin Nilbe ja Elina Kaarneem. Juba ajasõidus head minekut näidanud Jasmiin sai ka esimesest stardist hästi minema ja esimese ringi lõpuks hoidis ta rootslanna Emma-Nellie Ortendahli järel teist kohta. Samas järjekorras ka sõit lõppes. Teine sõidu algus kujunes põnevaks, kui stardiliinilt sööstsid esimesse pöördesse korraga Jasmiin ja Jonna Borgström Rootsist. Jasmiini minek oli parem ja kuni eelviimase ringini hoidis ta teist kohta kuni tema jetil ütles ülesse aku ja sõit tuli katkestada. Peale kahte sõitu on Jasmiin üheksandal kohal.
Kätriin Nilbe on terve hooaja alguse olnud hädas tõrkuva tehnikaga, samad probleemid kordusid ka siin Olbias. Esimeses sõidus lõpetas Kätriin kümnendal kohal. Teises sõidus probleemid jätkusid ja kokkuvõttes on Kätriin hetkel 11. kohal.
Elina Kaarneem, kes sai võimaluse osaleda MM-etappidel vigastatud kehtiva maailmameistri lätlanna Krista Uzare asendusõitjana sõitis mõlemad sõidud stabiilselt läbi ja kokkuvõttes asub ennem homset viimast sõitu 13. kohal.

SKI GP1 klassis alustasid Markus Lutsokert ja Marten Männi eilses ajasõidus hästi, kus mõlemad pääsesid kümne parima hulka teise kvalifikatsiooni. Teises kvalifikatsioonis sõitis Markus kuuenda aja aga Marteni jetil tekkis tehniline rike ja stardikohaks sai Marten 10. koha. Esimeses sõidus toimus stardiliinil korralik segadus,kus jettide küljed käisid kokku ja Martenil oli kukkumine. Markusel sõideti stardikoridor kinni ja sõitu alustas ta sõitjaterivi keskelt. Paari koha võrra suutis ta sõidus kohta parandada ja esimesest sõidust 11. koht. Martenil nii hästi ei läinud, peale esimest kukkumist alustas ta sõitjaterivi lõpust oma positsiooni parandamist, kuid siis järgnes teine kukkumine. Marteni jalg sai viga ja tema jaoks oli tänaseks võistlus lõppenud.
Teises sõidus sai Markus juba parema stardi ja sõitis kaheksandal kohal, kui tuli kokkupõrge konkurendiga, kus Markus kukkus pooleldi jetilt maha. Kiirelt peale tagasi saades kaotas ta kukkumisega ainult ühe koha ja finisheeris üheksandana. Kahe sõidu kokkuvõttes hoiab Markus hetkel kümnendat kohta.

Tänase päeva finaaliks oli kõige kiirema kategooria Runabout GP1 sõit, kus Eestit esindamas Anton Pankratov. Eilses ajasõidus sai Anton kuuenda koha. Peale stardi andmist sai Anton hea stardi ja esimesele ringile minnes oli ta kuuendal kohal. Sõidu edenedes suutis ta oma kohta parandada ja kokkuvõttes Antonil esimesest sõidust super tubli neljas koht!!

MM-sarja Itaalia Grand Prixi kannab otse üle Postimees Sport, tänast võistluspäeva on võimalik järgi vaadata SIIT.

cof_vivid

peliculas de comedia