Jasmiin Üpraus hoiab EM-i etapil ennem viimast sõitu liidrikohta

» Posted by on juuni 16, 2019 in UUDISED | Jasmiin Üpraus hoiab EM-i etapil ennem viimast sõitu liidrikohta kommenteerimine on välja lülitatud

EM-sarja arvestuses tegi eile parima tulemuse SKI Ladies GP1 klassis Jasmiin Üpraus, kes võitis mõlemad sõidud ja tänasesse viimasesse starti läheb Jasmiin Ungari EM-etapi liidrina. Hea meel oli näha, et naiste klassis on Kätriin Nilbe saanud oma tehnika paremaks ja võitleb kohtade eest esikolmikus. Esimeses sõidus oli Kätriin viies ja teises juba kolmas. Ennem viimast sõitu on Kätriin 2 punkti kaugusel kolmandast positsioonist. Elina Kaarneem on peale esimest võistluspäeva üheksandal kohal.

SKI Juunior klassides on meie noored endiselt edukad. SKI Junior 3.2 klassis võitis Ander Hubert Lauri mõlemad võistlussõidud, kui hiljem lisati talle karistus raja valesti sõitmise eest. Huberti meeskonna poolt esitati protest karistuse vastu, kuid kahjuks seda ei rahuldatud ja tänasesse viimasesse võistlussõitu läheb Hubert Horvaadi Vito Obrovaciga võrdsete punktidega jagades hetkel I-II kohta.

SKI Junior GP3.3 klassis hoiab Mattias Reinaas peale esimest kahte sõitu kolmandat kohta portugaallaste Diogo Barbosa ja Matteo Valente järel.

SKI GP3 klassis ei olnud Mattias Reinaasil õnne, kui esimese sõidu lõpetas Mattias neljandana siis teises sõidus tuli kukkumine, mis langetas Mattiase 13. kohale. Ennem tänast viimast sõitu on Mattias kaheksandal kohal ja oma EM-debüüti tegev Karl Joosep Steinberg 11. kohal.

SKI GP2 klassis näitas esimeses stardis head minekut Mattias Siimann, kes sai esimesest sõidust II koha. Lisaklassina GP2-te sõitev Jasmiin Üpraus oli esimeses sõidus viies. Teises sõidus sai Mattias jälle hea stardi aga kukkumine rajal andis talle kokkuvõttes kuuenda koha. Jasmiin oli teises sõidus kolmas. Viimasesse sõitu läheb Mattias kolmandalt kohalt ja talle on kohe kuklasse hingamas Jasmiin, kes on kokkuvõttes hetkel neljas ja jääb Mattiasest maha ainult ühe punktiga.

Runabout GP4 klassis oli Mattias ajasõidus teine aga startides nii hästi ei ole läinud. Raja stardisirge on väga pikk aga Mattiase masin on pigem seadistatud kiirenduse, kui lõppkiiruse peale. Esimeses sõidus oli Mattias viies ja teises kuues. Kokkuvõttes hoiabki Mattias ennem viimast starti kuuendat kohta.

SKI Veteran GP1 klassis on mõlemad sõidud lõpetanud kolmandana Egon Üpraus ja viimasesse sõitu läheb ta kokkuvõttes kolmandalt kohalt. Andres Lauri on viiendal positsioonil ja Andres Kalmer on hetkel kaheksas.

SKI GP1 klassis sai väga hea stardi Markus Lutsokert aga kahjuks otsustas kohtunik, et tegemist oli valestardiga ning Markusele määrati 30 sekundiline peatuse karistus, mis kukutas ta sõidus kaheksandaks. Markus esitas peale sõitu protesti, mida kahjuks ei rahuldatud. Sõidu võitis MM-sarja liider Kevin Reiterer Austriast.

Runabout GP1 klassis alustas Anton Pankratov sõitu kuuendalt kohalt. Sõidu käigus suutis ta oma positsioon parandada kahe koha võrra ja lõpetas neljandana. Sõidu võitis Andrzej Wisniewski Poolast.

Korraldaja otsusega lükati SKI GP1 ja Runabout GP1 teine võistlussõit täna hommikuks. Tänane võistluspäev algabki Eesti aja järgi kell 10.30 SKI GP1 II stardiga ning peale seda sõidetakse Runabout GP1 klassi teine start. Edasi jätkatakse kolmanda startide vooruga.