Hiinas Qingdaos sõidetakse jetispordi MMi III etapp

» Posted by on okt. 11, 2019 in UUDISED | Hiinas Qingdaos sõidetakse jetispordi MMi III etapp kommenteerimine on välja lülitatud

Maailma parimad jetisportlased kogunesid selle nädalal Hiinasse, et sõita MM-sarja III etapp. Kolmapäeval sõideti SKI klasside vabatreeningud, kus naiste SKI GP1 klassis osaleva Jasmiin Üprausi jeti mootor ütles üles töölepingu. Kuna mootorit parandada ei õnnestunud siis saadi abi Markus Lutsokerdi meeskonnalt ja Jasmiin saab kasutada Markuse jetti.

Neljapäeval sõideti SKI klasside kvalifikatsioonisõit. Markus oli SKI GP1 kvalifikatsioonis kuues ja Jasmiinil oli kvalifikatsioonis õnnetus, kus ta põrkas kokku Hiina esindajaga. Õnneks jäid mõlemad sõitjad terveks ja Jasmiinile kvalifikatsioonist üheksas koht.


Jasmiin Üpraus SKI Ladies GP1 Foto: Simon Palfrader

Täna öösel aga tõusis tuul ja lisaks lendavatele telkidele olid suureks läinud ka lained, mis tegid esimesed sõidud põnevaks. Esimesena starti läinud SKI Ladies GP1 klassis sai Jasmiin hea stardi ja alustas võistlust kolmandal kohal. Sõitu juhtis MM-sarja liider Emma-Nellie Ortendahl ja teisel positsioonil oli Jonna Borgström. Möödunud hooaja maailmameister Krista Uzare pidas lahingut viiendal positsioonil Estelle Poretiga. Jasmiinile aga kahemeetrised lained sobisid hästi ja viimasel ringil suutis ta Jonnast mööduda ja võttis sõidust teise koha. Võitis Emma-Nellie ja Jonna oli kolmas.


Markus Lutsokert SKI GP1 Foto: Vittorio Ubertone

SKI GP1 klassis algas sõit ellujäämise kursusega esimesel sirgel, kus suurtest lainetest üle hüpates oli tähtsaim asi  püsti jääda. Hea stardi saanud Stian Schjetlein Norrast kukkus kohe esimesel sirgel ja pidi alustama konkurentide tagaajamist sõitjate rivi lõpust. Markus Lutsokert sai üle lainete hüpates hea stardi ja asus sõidus liidreid jälitama viiendalt kohalt. Sõitu juhtis algusest lõpuni Kevin Reiterer. Markus langes sõidu lõpus ühe koha võrra taha poole ja sai tubli kuuenda koha. Teine oli Daniel Svae Andersen ja kolmas oli täna sõidu üllatusmees Salman Al Awadhi Emiraatidest.

Anton Pankratov Runabout GP1 Foto: Simon Palfrader

Runabout GP1 klassis, kus erinevalt SKI klasside kolmest stardist sõidetakse etapil kaks starti toimus täna kvalifikatsiooni sõit. Peale kohtuniku antud stardimärguannet oli raske jälgida stardisirgel toimuvat. Kvalifikatsiooni startinud 26 tippklassi võidusõitjat tekitasid esimesel sirgel koos suure lainega korraliku orkaani, kus jälgida sai ainult veepilve. Meie esisõitja Anton Pankraatov kommenteeris peale sõitu, et ainus soov oli esimesest pöördest puhtalt välja tulla. Võistlust asus juhtima Jeremy Perez, tema järel Markus Jorgensen ja kolmandana Hajime Isahai Jaapanist. Anton tuli esimesele ringile üheteiskümnendal kohal ja asus iga ringiga oma positsiooni parandama. Perezi võistlustehnika vedas alt ja ta oli sunnitud katkestama. Kvalifikatsiooni võit kuulus Jorgensenile, teine oli Hajime Isahai ja kolmas Yousef Al Abdulrazzaq. Anton sõitis kvalifikatsioonist välja seitsmenda koha.

Laupäeval jätkub MM-sari SKI klasside teise sõitude vooruga ja Runabout GP1 klassi I sõiduga.
Sõitude algus on Eesti ajajärgi kell 09.00 hommikul
Otseülekannet saab jälgida : https://www.aquabike.net/
Ja FB lehel: https://www.facebook.com/Aquabike/

peliculas de comedia