Esimene põnev võistluspäev jetispordi Sharjah GPl lõppenud

» Posted by on dets. 18, 2019 in UUDISED | Esimene põnev võistluspäev jetispordi Sharjah GPl lõppenud kommenteerimine on välja lülitatud

Täna sõideti Sharjahs jetispordi MM-sarja viimasel etapil kaks võistlussõitu kolmest. Peale esimest võistlussõitu selgusid juba kahes võistlusklassis maailmameistrid. Klassis SKI GP1 oli austerlasel Kevin Reitereril MM-tiitli võidust ennem viimast etappi puudu ainult 1 punkt, mille ta saavutas võimsa eduga võites ära esimese sõidu. SKI Ladies GP1 klassis sai esimese sõidu punktidega selgeks, et MM-tiitli võitis hooajal 2019 Emma-Nellie Ortendahl Rootsist.

Meie sõitjatel kõige parem päev ei olnud. Juba hommikul selgus, et Markus Lutsokerdi tehnika ei tööta ja hoolimata mehaanikute püüdlustele viga leida ei õnnestunud. Markuse jaoks lõppes see hooaeg viimast MM-etappi kaldalt vaadates.

Jasmiin Üprause jaoks algas päeva esimene sõit SKI Ladies GP1 klassis II kohaga, mis igati sobis MM-sarja pronksmedali plaanidega. Teises sõidus sai parima stardi Jonna Borgström, kohe tema tuules oleva Jasmiini jett aga lendas Jonna lainest õhku ja Jasmiin tegi läbi päris koleda kukkumise. Rajakohtunik aitas Jasmiini jeti juurde tagasi aga esimese ringi lõpuks oli lisaks saadud põrutusele ka kogunenud 71 sekundit kaotust liidrile. Jasmiin näitas väga suurt südikust ja sõitis sõidu lõpuni. Sõidust 12 koht ja 9 punkti, mis teoreetilise võimaluse pronksmedalile veel jätavad ennem viimast sõitu. Vahe kolmandal kohal oleva Estelle Poretiga Prantsusmaalt on 19 punkti. Sõidu võit läks juba MM-tiitli kindlustanud Ortendahlile, teise koha sai Jonna Borgström ja kolmas oli Estelle Poret.

Anton Pankratovi võistluspäev Runabout GP1 esimeses stardis algas katkestamisega. Teises sõidus tundus aga, et Antoni tehnika kiirus ei ole päris endine. Hoolimata sellest sõitis ta lõpuni ja võttis sõidust 16 koha punktid. Peale teist sõitu on ta MM-sarja arvestuses kaheksandal kohal. Teise sõidu võiduga tõusis MM-sarja liidriks Marcus Jorgensen Taanist. Kuue punkti kaugusel on tiitlikaitsja Jeremy Perez Prantsusmaalt. Kolmas oli head sõitu näidanud Samuel Johansson Rootsist.

Homme on Sharjah Grand Prix-l jetispordil puhkepäev ja võistlema asuvad F-1 ringrajapaadid, kellele on Sharjah GP MM-sarja viimane etapp ja selgub hooaja 2019 maailmameister. Jetispordi MM-sarja viimane kolmas moto sõidetakse reedel meie aja järgi kell 12.00.