Belgias sõideti Jettribe Euro meistrivõistlused 2019

» Posted by on juuli 8, 2019 in UUDISED | Belgias sõideti Jettribe Euro meistrivõistlused 2019 kommenteerimine on välja lülitatud

Eile õhtul lõppes Belgias jetispordi suurvõistlus Jettribe Euro 2019. Eesti võidusõitjaid oli Belgiasse osalema läinud kuus. Juuniorite klassides osalesid Ander Hubert Lauri, Sten Marten Villenthal ja juba ka täiskasvanute klassides osalev Mattias Reinaas. Täiskasvanute klassides võistlesid Mattias Siimann, Andres Lauri ja Marten Männi.

Juunioritest sõitis parima tulemuse välja 10-12 aastaste vanuseklassis Ander Hubert Lauri, kes ühe sõiduvõidu ja kahe teise kohaga tagas omale SKI Junior Lites 10-12 klassi võidu. Sten Marten Villenthal oli sama vanuseklassi kaheksas.
SKI Junior Lites 13-15 klassis tuli Mattias Reinaas kolmandaks ja parimaks tulemuseks täiskasvanute seas oli Mattiasel SKI Lites Pro-Am klassi viies koht.

Pro-Am SKI Veterans GP klassis parandas Andres Lauri oma kohta iga sõiduga ja viimase sõidu võitis. Kokkuvõttes Andresele võistluselt teine koht.

Mattias Siimann osales kahes võistlusklassis. Rec Lites 1100 klassis algas Mattiasele võistlus hästi ja esimesest sõidust tuli esikoht. Teisest sõidust sai Mattias väga segastel asjaoludel disklahvi, väidetavalt oli tema jetil lihvitud põhi. Veel kummalisem oli see, et peale sellist otsust jäeti alles esimese sõidu punktid ja lubati selle sama jetiga viimasesse sõitu, kus Mattias startides võistlejate rivi lõpust sõitis ennast kolmandaks. Kokkuvõttes oli Mattias viies. SKI Novice Stock klassis läks Mattiasel paremini, klassivõit tuli võiduga kõigis kolmes sõidus.

Pro SKI Gp klassis tuli Marten Männi viiendaks. Esimeses sõidus näitas Marten parimat minekut ja kui stardist minema saades oli ta viies, siis sõidu lõpuks sõitis ta ennast kolmandaks. Teistes startides nii hästi ei läinud – teises ja kolmandas sõidus oli Marten kuues ja viimases neljandas sõidus oli viies. Kokkuvõttes võistluselt viies koht. Võistluse võitjaks tuli kõik neli sõitu võitnud Quinten Bossche Belgiast, teine oli Raphael Maurin ja kolmas oli Valentin Dartillat mõlemad Prantsusmaalt.